DESIGNER PRODUS

Candidatul ideal

Studii medii, studii superioare sau studii relevante in design
Cunostinte de utilizare a programului Adobe Photoshop la nivel avansat
Cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office – nivel mediu
Cunostinte limba engleza – nivel avansat
Atentie la detalii, seriozitate si dorinta de a invata
Simt artistic dezvoltat (culori, nuante, texturi, stiluri)

Descrierea jobului

Scopul postului: Ajustarea nuantei colectiei de placi ceramice care intra in productie in functie de planul de fabricatie.

Responsabilitati principale:
Urmareste planul de fabricatie si ajusteaza (din Imprimanta industriala sau Photoshop) nuanta colectiei pentru a corespunde cu nuanta placii etalon aprobate de Managerul de Produs
Colaboreaza cu tehnologul de schimb pe probleme de nuanta a designului din productie ori de cate ori este nevoie
Colaboreaza cu tehnologul de schimb in vederea realizarii transferului fisierului de design, a setarii parametrilor de lucru specifici designului, a centrarii designului pe placa ceramica
Verifica fisierele din INKJET si se asigura ca acestea sunt pastrate conform procedurii
Urmareste evolutia designului la primul lot de fabricatie, Seria zero, iar in cazul identificarii unor neregului in legatura cu nuanta sau designul anunta seful de departament si face corectiile necesare pentru a remedia problema