OPERATOR CNC

Obiectiv: Programarea si operarea masinilor de rectificat si frezat cu comanda numerica

Studii si experienta:
•Experienta in prelucrari prin aschiere –minim 2 ani
•Experienta in programare si operare pe masini CNC – minim 6 luni
•Studii medii / profesionale tehnice cu profil prelucrator prin aschiere, mecanic sau matriter
•Candidatii cu studii superioare sunt bineveniti

Responsabilitati:
• Programeaza masinile conform desenelor de executie
• Pregateste masinile si sculele; supravegheaza prelucrarea pieselor
• Verifica calitativ piesele prelucrate
• De regula opereaza la masinile de rectificat; ocazional si pe masinile de frezat

Program: Luni-Vineri intre orele 6:00-14:00

Cunostinte si competente tehnice:
•Citire si interpretare buna a desenelor tehnice incluzand aspectele de toleranta si rugozitati
•Realizeaza corect si cu usurinta masuratori cu sublerul si micrometrul
•Cunostinte tehnologice bune in relatie cu sculele si regimurile de prelucrare prin aschiere si abraziune

Competente personale:
•Dinamic si proactiv
•Responsabil fata de calitatea rezultatului muncii sale
•Spirit de echipa
•Disponibil, ocazional, la program prelungit