Junior Trade Marketing Specialist

Candidatul ideal

  • Nivel de pregatire: studii superioare, specializarea Marketing sau alt domeniu relevant.
  • Experienta in Marketing de minim 1 an.
  • Limba engleza la un nivel foarte bun.
  • Carnet de conducere cat. B. Disponibilitate pentru deplasari ocazionale.

Competente profesionale (hard skills):

  • Operare PC la un nivel foarte bun: excel (pivoti, functii precum vlookup); ppt (infographics, visuals); Outlook (calendar, tasks).
  • Cunoasterea programului SAP – constituie avantaj

Competente personale (soft skills):

  • Foarte bune abilitati de organizare a muncii proprii , de gestionare a timpului si de prioritizare a task-urilor.
  • Atentie la detalii, fire ordonata, acuratete, rigurozitate.
  • Gestionarea mai multor activitati pana la finalizare si in termene limita.
  • Abilitati foarte bune de comunicare interpersonala si in afaceri.

Descrierea jobului

  • Intretine si updateaza baza de date nationala de expozitoare distribuite tuturor punctelor de vanzare din Romania.
  • Asigura suport in activitatea de expunere in piata a produselor de la pregatire planograme pana la implementarea a sistemelor de expunere a produselor companiei atat intern cat si cu furnizorii.
  • Asigura suport in gestionarea bugetului de marketing destinat expunerii produselor: cunoaste termenii negociati cu partenerii, urmareste time-line-ul de implementare, verifica modul de implementare.
  • Gestioneaza documentatiile aferente (procese verbale, contracte)
  • Participa la dezvoltarea, productia si implementarea a diverse materiale POSM: wobbler, poster, afise, mesh-uri, bannere, window graphic, steaguri etc.
  • Colaboreaza cu designerii si managerii de produs la planul de updatare a display-urilor si de implementare a produselor noi in expozitoarele existente in piata.
  • Raspunde de comenzile de expozitoare noi necesare conform planului si bugetului.