GEOLOG ABSOLVENT

Candidatul ideal

Studii superioare in Geologie, proaspat absolvent sau entry-level
MS Office – nivel mediu
Limba engleza – nivel conversational
Permis conducere categoria B
Disponibilitate munca de teren
Atitudine responsabila
Abilitati bune de organizare a activitatii proprii
Capacitatea de a lucra independent si de a accepta indrumare la nevoie

Descrierea jobului

Viziteaza carierele in tara (jud Cluj, Bihor) si strainatate (Slovacia)
Verifica modul in care se opereaza la fata locului precum si modul de pregatire a materiilor prime pentru livrare catre companie (materii prime: argila, caolin, nisip, feldspar, calcar, dolomita).
Preleveaza probe din cariere in vederea testarii in laborator.
Intocmeste rapoartele de vizita/ rezultate dupa testarea materiilor prime.
Desfasoara alte activitati conexe, la sediul companiei (in Cluj).
Pe termen mediu, activitatea secundara este vizitarea si identificarea carierelor noi.

Se ofera:
Training de specialitate, in companie: 1-2 luni
Masina de firma, decont cheltuieli delegatie.