INGINER CHIMIST- TEHNOLOG

SANEX S.A., de peste 45 de ani pe piata, lider in productia de placi ceramice prin brandul CESAROM, membra a grupului austriac Lasselsberger, angajeaza in fabrica din Cluj-Napoca:

INGINER CHIMIST – TEHNOLOG

Candidatul ideal:

Studii superioare – Stiinta si Ingineria Materialelor Oxidice si Nanomateriale / Chimia Silicatilor / Chimie Anorganica;
Cunostinte PC (Microsoft Word, Excel) – nivel avansat;
Cunostinte limba engleza – nivel mediu;
Disponibilitate de a lucra in schimburi;
Gandire analitica;
Atitudine proactiva, cu initiativa, dinamica, orientata spre rezultate;
Spirit de echipa.

Descrierea jobului:

Verificarea desfasurarii procesului de fabricatie;
Verificarea respectarii si incadrarii perametrilor tehnologici in intervalele stabilite, pe intreg fluxul de productie;
Stabilirea masurilor corective/preventive necesare pentru remedierea problemelor aparute pe schimb pe tot procesul tehnologic;
Participarea la elaborarea retetelor impreuna cu departamentul Laboratorului Cercetare&Dezvoltare;
Analizarea defectelor de fabricatie;
Propunerea solutiilor in ceea ce priveste valorificarea deseurilor rezultate din procesele de fabricatie;
Propunerea solutiilor de reducere a costurilor de fabricatie si imbunatatirea calitatii produselor;
Intocmirea diferitelor rapoarte.

Ce oferim:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Munca in schimburi;
  • Pachet salarial complex (salar de incadrare si sporuri salariale);
  • Instruiri profesionale specifice si suport tehnic in dezvoltarea competetelor.