ELECTRICIAN

CANDIDATUL IDEAL:

  • Are experienta in intretinerea si repararea instalatiilor electrice de forta si comanda ale echipamentelor industriale.
  • Cunoaste bine rolul si functiile componentelor de automatizare si control si are experienta, minima, in diagnoza defectelor.
  • Cunoaste simbolistica componentelor electrice, citeste si interpreteaza corect schemele electrice.
  • Experienta, aditionala in executia tablorilor electrice de forta si control constituie un avantaj.
  • Are studii de specialitate (electrica, electrotehnica sau automatizari), minim liceu sau scoala profesionala in domeniu si poseda diploma de absolvire.
  • Autorizatie ANRE constituie un avantaj.
  • Este onesta, comunicativa si lucreaza in echipa.
  • Este responsabila si concentrata pe rezultatul muncii efectuate la locul de munca.
  • Accepta provocarile profesionale, isi asuma actiunile realizate si este dorinca sa-si creasca competenele.

PRINCIPALELE RESPONSABILITATI:

  • Realizeaza diagnoza defectelor si executa reparatiile instalatiilor electrice, ale echipamentelor tehnice, de natura accidentala.
  • Coopereaza proactiv si realizeaza impreuna cu mecanicul si/sau automatistul, de tura, diagnoza si reparatia defectelor tehnice, de natura mecanica sau multidisciplinare, in limita competenelor detinute, a instructiunilor interne de lucru si a dispozitiilor de serviciu.
  • Realizeaza inspectii tehnice periodice, lucrari de curatiri componente electrice, sistematizari ale tablourilor si a instalatiilor electrice in acord cu planificarile lor interne  si a sarcinilor punctuale de serviciu.
  • Realizeaza lucrari de reparatii si revizii tehnice planificate, pentru instalatiile electrice de joasa tensiune, tablouri electrice si comanda, in acord cu programarile interne si a dispozitiilor de serviciu.
  • Realizeaza lucrari de instalatii electrice (cablari, conexiuni electrice, instalari de componente electrice) in acord cu dispozitiile de serviciu si a competentelor tehnice detinute.

CE OFERIM

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Munca in schimburi;
  • Pachet salarial complex (salar de incadrare si sporuri salariale);
  • Instruiri profesionale specifice si suport tehnic in dezvoltarea competetelor.